fbpx

FC Liverpool vstupenky

V prípade záujmu (aj na iné zápasy FC Liverpool) nás kontaktujte na info@matchday.sk

fc liverpool vstupenky

Ako cestovať do Liverpoolu?

Letecky

Z Česka

Z Prahy sa cena letenky priamo do Liverpoolu pohybuje cca za 1500 Kč. Z Brna momentálne nelieta nič priamo. Ďaľšou možnosťou je letieť do Manchesteru a následne sa vlakom dostať do Liverpoolu čo nie je nič zložité.

Zo Slovenska

Z Bratislavy do Manchesteru a nasledovne je tu už spomínaná možnosť cestovať vlakom z Manchestru do Liverpoolu. Veľmi dobrou možnosťou je taktiež letieť do Leedsu a odtiaľ sa prepraviť autobusom a vlakom do Liverpoolu.

Pri hľadaní letenky použite známe vyhľadávače ako sú skyscanner.cz, kayak.de, kiwi.com alebo slovenský pelikán.sk alebo kupujte letenky priamo na linkách leteckých spoločností, kde by mala byť cena leteniek ešte nižšia. Cena spiatočnej letenky sa dá kúpiť už od 30€

→→→Aktuálne akciové letenky

Šikovná rada!   Do Viedne na letisko Schwechat sa viete dostať jednoducho a pohodlne vďaka spoločnosti Slovak Linesktorá zabezbpečuje pravidelné linky z Bratislavy a naspäť z letiska do Bratislavy už v cene od 5€. Novinkou z roku 2019 je, že spoločnosť  zaradila do svojich služieb aj autobusové spojenie z medzínárodným  letiskom Ferenca Liszta v Budapešti. Autobusy odchádzajú 3xdenne z oboch smerov. A to všetko už v cene od 10€.

Ako z letiska do centra Liverpoolu?

Autobusom

Z letiska premávajú priamo do centra autobusy Arriva 86A, Arriva 80A a Arriva 500 (okrem iných možností), ktoré premávajú v podstate stále. Zastávky sa nachádzajú pred príletovou halou. Viac o doprave v Liverpoole nájdete nižšie v samostatnej sekcii. 

Taxíkom

Dobrá možnosť ak cestujete viacerí je vziať si z letiska taxík. Do centra mesta stojí taxi 30 libier, čiže ak pôjdete štyria, tak cca 7 €/osoba. Túto možnosť by som odporúčal ak priletíte do Liverpoolu v deň zápasu a nemáte veľa času navyše.

Šikovná rada: Známa ubytovacia spoločnosť booking.com poskytuje možnosť rezervovať si letiskovú taxislužbu.  Cena sa pohybuje taktiež okolo 30 liber. Výhodou tejto služby je, že ju viete 2 hodiny pred cestou bezplatne zrušiť. Navyše poskytuje bezplatnú službu ,,Vodič počká“ – čo znamená, že vodič sleduje váš let a v prípade meškania na vás počká na letisku.

Ako z Manchesteru/Leedsu do Liverpoolu?

Letisko Manchester:  Z tohto letiska  jazdia priamo vlaky spoločnosti Northern rail na stanicu Liverpool Lime Street. Taktiež sa dá využiť aj autobusová doprava ale kvôli komfortu a spoľahlivosti budem rozpisovať iba možnosť vlakom.

Cestovný lístok na vlak si kúpite jednoducho na stránke www.trainline.com. Máme s touto spoločnosťou len tie najlepšie skúsenosti. Po zakúpení lístku si stiahnite ich aplikáciu, kde budú vaše lístky uložené a nemusíte tak chodiť s vytlačenými papiermi. Jednosmerný lístok sa dá kúpiť za 6 libier.

Šikovná rada: Lístok si kupujte v dostatočnom predstihu. Kľudne sa môže stať že za lístok zaplatíte aj 3 násobne viac ak si ho zakúpite neskoro. Pozrite si príklad:

Lístok kupovaný dnes 25.8 s dátum odchodu vlaku dnes. Cena £16,28

 

Lístok kupovaný dnes 25.8.2019 na termín 15.10.2019. Cena iba £6,51

 

Letisko Leeds Bradford – z tohto letiska sa najprv musíte prepraviť autobusom číslo 757 spoločností FlyingTiger do Leedsu na vlakovú stanicu (zastávka sa volá Leeds city Square)alebo na autobusovú stanicu ( konečná stanica, Leeds City Bus Station). Cena pre dospelú osobu je  £4,5. Cesta trvá 40 minút a autobusy chodia približne každú polhodinu. Kompletné informácie aj s cestovným poriadkom nájdete na ich stránke https://www.yorkshiretiger.co.uk/timetables/leeds-bradford-airport

Flying Tiger 757 autobus

Mestská doprava v Liverpoole

V Liverpoole nieje žiadne metro, ani električky. Výhradne sa tu prepravuje autobusmi alebo taxíkmi. Načo si treba dávať pozor je to, že tu premávajú 2 autobusové spoločnosti a to Arriva a Stagecoach viď foto. Osobne sme využívali Arrivu. Lístok si v oboch prípadoch kupujete u vodiča.

Šikovná rada: Jednorázový lístok v Arrive stojí £2,7 a tak sa oplatí kúpiť celodenný lístok za £4,5 a máte to bezstarostí po celý deň.  Lístok zakúpený v Arrive vám neplatí samozrejme na spoje spoločnosti Stagecoach a naopak.

autobus Liverpool

Arriva autobus vľavo, Stagecoach vpravo

Ubytovanie v Liverpoole

Veľmi lacnou a dobrou možnosťou je ubytovanie v Denny Guest House. Toto ubytovanie sme vyskúšali  a celkom sa nám pozdávalo. Jednoducho zariadená izba, posteľ, chladnička, rýchlovarná kanvica, mikrovlnka, hriankovač a Tv. Možno pre niekoho by bola nevýhodou spoločná kúpelňa, ktorá bola ale stále udržiavaná a čistá. Veľkou výhodou tohto ubytovania je nízka cena 90€ dokopy pre 2 osoby na 3 noci. Autobusová zástavka sa nachádza priamo pod oknami. Peši sme sa dostali na Anfield za 30 minúť. Cesta do centra mesta trvá približne 20 minút autobusom.

ubytovanie Denny guest house

Šikovná rada: Ak sa nechcete večer ,, trepať“ autobusom na ubytko Denny Guest House a chcete radšej tráviť večere v centre mesta tak odporúčam si radšej priplatiť ubytovanie niekde v blízkosti centra.

Obhliadka štadióna a Múzea Fc Liverpool

Na prehliadke štadióna okrem iného uvidíte šatne, tlačovú miestnosť, kuchyňu, kde vyvárajú 3 šefkuchári špeciality pre hráčov, známy tunel, ktorým hráči nastupujú na ihrisko aj s legendárnym znakom FC Liverpool. Dostanete sa na najvyšší bod Main Stand tribúny a skončíte na známej  tribúne The Kop. Po skončení obhliadky sa presuňte ešte do múzea (LFC Story), kde spoznáte alebo si upevníte vaše poznatky o FC Liverpoole. Časť výstavy sa venuje legende Stevenovi Gerrardovi. Vstupné stojí £20, deti do 16 rokov £12.

Šikovná rada:  Obhliadku a múzeum  si môžete sami objednať vopred cez internet na oficiálnej stránke Fc Liverpool 

                         

Čo robiť a vidieť v Liverpoole?

Liverpool nieje len o futbale. Ponúka mnohé možnosti ako tráviť voľný čas. Od príjemných  prechádzok popri rieke Mersey, objavovaní kultúrnych pamiatok až po vychutnávanie hudby, jedla a nápojov v miestnych podnikoch. Najete sa dobre doslova na každom rohu ulice. Je to krásne mesto, ktoré rozhodne stojí zato aby ste ho dokonale spoznali. Viac o tom kam ísť v Liverpoole si môžete prečítať v našom článku Čo robiť v Liverpoole? Top 6 tipov čo sa oplatí zažiť a vidieť v Liverpoole

Liverpool Albert Dock

Galéria

Booking.com

Vedeli ste, že…

  •  You ´ll Never Walk Alone od Garryho and the pacemakers sa sa stala hymnou The reds a na Anfield Road sa hráva pred každým domácim zápasom.
  •  Manchester United tu v sezóne 1971/1972 odohral svoj prvý domáci otvárací zápas, kvôli problémom s fanúšikmi v predchádzajúcej sezóne
You’ll Never Walk Alone (Liverpool – Dortmund 14.4.2016)