fbpx

Vstupenky Arsenal Londýn

V prípade záujmu o vstupenky Arsenal Londýn  nás kontaktujte na info@matchday.sk

Štadión Arsenalu Emirates Stadium

Ako šikovne a lacno cestovať do Londýna ?

LETECKY

Z Košíc – Londýn (Letisko Luton)

Z Bratislavy – Londýn (Letisko Luton, Letisko Stansted)

Z Brna – Londýn (Letisko Luton, Letisko Stansted)

Z Prahy – Londýn (Letisko Luton, Letisko Stansted a aj Letisko Gatwick)

Z týchto miesť lietajú pravidelne linky na letisko Londýn Luton a Londýn Stansted. Obojsmerná letenka sa dá zohnať už od 60 €.

           

Letisko Luton

Letisko sa nachádza 50 km od Londýna. Je to jedno z piatich letísk v Londýne a doprava z letiska je relatívne jednoduchá.

Do centra sa môžete dostať:

 

AUTOBUSOM

Možnosti je veľa, my vyberáme tieto, ktoré sme už skúsili a boli sme s nimi maximálne spokojní. Veľmi dobrý pomocník je Googlemaps, kde si zadáte odkiaľ a kam chcete cestovať a ukazuje vám aj spoje mestkej dopravy.

Naše tipy

Autobusom Terravision , ktorý odchádza každých 30 minút z letiska, z autobusového nástupišťa číslo 7, každú polhodinu. Autobus má 7 zastáviek Luton Airport, Bricket Wood, Brent Cross, Baker Street, Finchley Road, Marble Arch, a Victoria Station. Odporúčame vám vystúpiť na konečnej zastávke Victoria station (názov zastávky je číslo 6). Prejdete pešo na zastávku metra Victoria, odkiaľ sa ľahko metrom (svetlomodrou linkou) dostanene na Emirates Stadium (vystúpite na zastávka Higbury & Islington, kde môžete prestúpiť na vlak a ísť jednu zastávku na ňom alebo peši prejdete cca 15 minút k štadiónu. Poprípade môžete vystúpiť až na ďalšej zastávke metra Finsbury park a odtiaľ sa vydať peši alebo opäť vlakom jednu zastávku (Drayton Park). Cena za obojsmerný lístok je 20 €.

Viac informacií nájdete tu. 

Autobusy National Express (viacej informácií nájdete tu.

Autobusy Greenline (linka 757). Stojí na Baker Street, Marble Arch a London Victoria. Viac informacií nájdete tu.

 

VLAKOM

Vlaky stoja v stanici London Luton Parkway a dostanete sa k nemu z letiska autobusom.

 

TAXÍKOM

Cesta stojí cca 100 libier do centra Londýna. Cesta trvá približne 1 hodinu.

 

Letisko London Stansted Airport

Letisko sa nachádza približne 60 km severovýchodne od Londýna. Má jeden terminál.

Ako sa dostať z letiska do Londýna?

AUTOBUSOM

Cesta do Londýna je najlacnejšia autobusom. Na výber sú viacerí prepravcovia. My odporúčame použiť prepravcu Terravision, pretože je lacný a rýchly. A50 stojí iba na konečnej zastávke Victoria Station a A51 má iba 5 zastávok. Navyše lístok si môžete kúpiť jednoducho cez internet (čím skôr, tým lacnejšie). Vyberáte si konkrétny čas odchodu vášho spojenia, ale nemusíte sa báť ak vy alebo vaše lietadlo bude meškať. Jednoducho nastúpite na ďalší najbližší spoj (v podstate to je jedno, ktorým autobusom pôjdete. Autobusy vyrážajú každých 30 minút z autobusového nástupišta 11 a 12).

 • autobusové spojenie Terravision A50 – priamo na London Victoria Station. Autobusy odchádzajú každých cca 30 minút a cesta trvá cca 75 minút. Cena jednosmerného lístka sa pohybuje od 4  libier a spiatočného lístku 10 libier. Zo zastávky Victoria Station (volá sa zastávka číslo 6) prejdete pešo na zastávku metra Victoria, odkiaľ sa ľahko metrom (svetlomodrou linkou) dostanene na Emirates Stadium (vystúpite na zastávka Higbury& Islington, kde môžete prestúpiť na vlak a ísť jednu zastávku na ňom alebo peši prejdete cca 15 minút k štadiónu. Poprípade môžete vystúpiť až na ďalšej zastávke metra Finsbury park a odtiaľ sa vydať peši alebo opäť  vlakom jednu zastavku.

 • autobusové spojenie Terravision A51 – priamo na London Liverpool Street Station. Autobusy odchádzajú každých cca 30 minút a cesta trvá cca 55 minút. Cena jednosmerného lístka sú tiež 4 libry a spiatočného 10 libier. Pešo prejdete na zastávku vlaku Moorgate a vystúpite na zastávke Drayton Park a ste pred štadiónom.Viac informacií nájdete tu.

 • autobusové spojenie National Express Airport coach A6 – priamo na London Victoria Station alebo iné zastávky v centre Londýna. Autobusy označené A6 odchádzajú pravidelne každých cca 10 minút a cesta do centra Londýna sa dostanete zhruba za 1h 40 minút. Jednosmerný lístok stojí 10.50 libier a spiatočný lístok 17 libier.

 • autobusové spojenie National Express Airport coach A9 – autobusom sa dostanete priamo na Stratford a London Liverpool Street. Autobusy označené A9 odchádzajú približne každých cca 30 minút a cesta do centra Londýna trvá zhruba cca 45-60 minút. Ceny lístkov sú 8.50 libier za jednosmernú a 15 libier za spiatočnú cestu. 

 

VLAKOM

Cena spiatočného lístka sa pohybuje od 26 libier.

TAXIKOM

Cena taxíka do mesta sa pohybuje zhruba 100 €.

Doprava po Londýne

Londýnska MHD a cestovanie londýnskym metrom je najstaršie na svete. Je jednoduché, ale pomerne drahé. Sieť celej londýnskej dopravy sa rozdeľuje na 9 zón, pričom 1. zóna predstavuje takmer centrum Londýna. Londýnska MHD nie je len metro, ale do tejto siete dopravy patria aj autobusy, električky, nadzemná  dráha – DLR. Na všetky tieto dopravné prostriedky platí  jednotný cestovný lístok.

Lístky na MHD si môžete zakúpiť v rôznych formách:

 • papierový lístok (jednosmerný alebo spiatočný) – je to najdrahšia možnosť,

 • papierový časový lístok – Travelcard,

 • platba bezkontaktnou platobnou kartou – nie sú akceptované všetky slovenské alebo české karty

 • čipová karta Visitor Oyster Card s predplateným kreditom. Je to najvýhodnejšia a najlacnejšia možnosť, preto vám budeme opisovať túto možnosť.

 

Visitor Oyster Card

Visitor Oyster Card je plastová karta, ktorá vyzerá ako kreditná karta. Je to najvýhodnejší spôsob cestovania a až vtedy, keď ju budete mať vo vlastných rukách, vás cestovanie začne naozaj baviť a začnete si užívať Londýn. Jediné čo musíte spraviť, je nabiť si kredit (v hotovosti, alebo na určených miestach označených logom Oyster).

Cena za jednotlivé jazdy je ďaleko nižšia v porovnaní s obyčajným jednosmerným či spiatočným lístkom. Poplatok za vydanie karty sú 3 libry. Visitor Oyster card môžete zakúpiť alebo dobiť na viac ako 4 000 miestach. Napríklad na letisku, na ktorejkoľvek stanici metra alebo v turistických informačných centrách.

Karta nemá žiadnu dobu expirácie, takže si ju môžete nechať a použiť ju pri ďalšej návšteve Londýna, hoci aj o niekoľko rokov. Ak ste na nej mali nejaký kredit, ten Vám na karte zostane aj na budúcu návštevu The Blue. Radíme vám však, aby ste si ju nabíjali s rozumom. Popýtajte sa v informačných centrách a vyrátajte si približnú sumu. Viď cenník.

 

 Travelcard (jednodňový lístok)

 Zóny 1-2    £7.20

 Zóny 1-3    £8.60

 Zóny 1-4    £10.00

 Zóny 1-5    £12.60

 Zóny 1-6    £14.80

 Zóny 1-9    £16.20

 

Uveďme si príklad:

Výhodou Visitor Oyster Card je častejšie cestovanie po Londýne – môžete cestovať akokoľvek veľa v priebehu dňa, a z karty sa vám postupne odčítavajú sumy za jednotlivé jazdy, avšak, maximálne to bude suma rovnajúca sa cene za dennú Travel card. Čiže napríklad pri dennom cestovaní v zóne 1 – 3 miniete maximálne 8,6 libier za deň a po prečerpaní  tohto limitu, cestujete v ten deň už zadarmo.

 • Visitor Oyster Card sa používa jednoducho. Pri vstupe do metra kartu priložíte na vyznačené žlté miesto na turnikete.

 • Každý cestujúci musí mať svoju kartu. Karta ale nie je písaná na meno, čiže je prenosná.

 • Karta platí v metre, v autobusoch, v električke, v londýnskych vlakoch a vo väčšine národných vlakoch.

 • S Visitor Oyster Card máte zľavu na londýnsku lanovku (Emirates Air Line) i na cestovanie loďou po Temži (KPMG Thames Clippers).

 • Dieťa do 11 rokov môže cestovať v londýnskom metre zadarmo, DLR-kou a autobusmi. V metre musíte ale  požiadať miestneho zamestnanca, aby vaše dieťa pustil cez turniket.

Dôležitá pripomienka! Nezabudnite poriadne priložiť vašu kartu k čítaciemu zariadeniu pred ale aj po skončení cesty metrom a to aj v prípadoch, že sú turnikety otvorené. Inak vás môže veľmi nemilo prekvapiť peňažná sankcia automaticky odrátaná z kreditu vašej karty.

 

Užitočné linky:

https://tfl.gov.uk/ –  informácie o doprave v Londýne, naplánujte si cestu

https://oyster.tfl.gov.uk/ – všetko o Visitor Oyster Card

 

Dnes má tento systém 11 liniek. Sieť metra je v centre hustá a dostanete sa ním skoro ku všetkýcm pamiatkam a štadiónom. Metro je najprehľadnejším a najjednoduchším spôsobom dopravy po Londýne.

 • Metropolitan line – fialová – konečná stanice: v centre Aldgate a na okraji se linka rozdeľuje do 4 odbočiek –Watford, Chesham, Amersham, Uxbridge

 • Circle line – žltá – polookružná linka – Hammersmith – Tower Hill – Edgware Road

 • Hammersmith and City line – ružová – konečné stanice Hammersmith – Barking

 • District line – zelená – konečné stanice Wimbledon/Richmond/Ealing Broadway – Upminster/Edgware Road

 • Northern line – čierna – Morden – Charring Cross/Bank – Edgware/High Barnet/Mill Hill East

 • Bakerloo line – hnedá – Elephant and Castle – Harrow and Wealdstone

 • Victoria line – svetlo-modrá – Brixton – Walthamstow Central

 • Piccadilly line – tmavomodrá – Cockfosters – Uxbridge/Heathrow Terminal 5

 • Central line – červená – West Ruislip/Ealing broadway – Epping/Woodford

 • Jubilee line – šedá – Stratford – Stanmore

 • Waterloo and City line – modrozelená – Waterloo – Bank

Ubytovanie

Hotel Pembury sa nachádza naproti parku Finsbury, menej ako 500 metrov od stanice Finsbury Park a 1,6 km od štadióna Emirates. Ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a izby s vlastnou kúpeľňou. Cena sa pohybuje okolo 45 €/noc/osoba.  

Galéria

Booking.com

Vedeli ste že…?

 • Arsenal je jediným tímom v Anglicku, ktorý po postupe do najvyššej ligy už inú nikdy nehral. Inými slovami, od sezóny 1919/1920 kedy sa vyšplhal medzi špičku na ostrovoch, si vždy udržal takú kvalitu, aby v nej zotrval! Takým niečím sa nemôže pochváliť ani FC Liverpool, ani Manchester United, ani londýnska Chelsea.
 • Prezývka Kanonieri má svoje pozadie. Delo v oficiálnom logu klubu je výstižné, pretože predchodca Arsenalu FC sa volal Woolwich Arsenal. Prvé mužstvo vybehlo na trávnik ešte v roku 1886 a keďže iniciátorom vzniku bol podnik na výrobu zbraní a mnohí hráči pochádzali práve z tejto fabriky, klub dostal priliehavú prezývku – Kanonieri.

Thiery Henry najlepšie góly -zostrih