fbpx

Ac Miláno vstupenky

V prípade záujmu o Ac Miláno vstupenky nás kontaktujte

Ac miláno vstupenky

Ako cestovať do Milána?

Letecky

Do Milána sa viete dostať najlacnejšie  a najrýchlejšie letecky. Na výber máte viaceré letiská: Bratislava, Schwechat,Praha, ale aj  Budapešt, z ktorých sa dostanete na letisko Bergamo (pozn. o tom ako sa z letiska Bergamo dostanete do Milána si môžete prečítať nižsie v článku).  Z Bratislavy už dlhé roky  lieta linka spoločnosti Ryanair. Aktuálnu ponuku lacných leteniek si môžete vyhladať na stránke slovenského predajcu leteniek Pelikan.sk ( poprípade pelikan.cz ) alebo priamo na linkách leteckých spoločností, kde by mala byť cena leteniek ešte menšia. Cena spiatočnej letenky sa dá kúpiť od 20 €

→→→Aktuálne akciové letenky

Šikovná rada!   Do Viedne na letisko Schwechat sa viete dostať jednoducho a pohodlne vďaka spoločnosti Slovak Lines, ktorá zabezbpečuje pravidelné linky z Bratislavy a naspäť z letiska do Bratislavy už v cene od 5€Novinkou z roku 2019 je, že spoločnosť  zaradila do svojich služieb aj autobusové spojenie z medzínárodným  letiskom Ferenca Liszta v Budapešti. Autobusy odchádzajú 3xdenne z oboch smerov. A to všetko už v cene od 10€.

Autom

z Bratislavy  (943 km , 9 hodín)

  • Palivo: 114 €
  • Diaľničná Rakúska 10 dňová známka – 8,8 € / zaokrúhlime na 9 €
  • Mýto Taliansko – Treviso – Milano Est – a naspať 73,4 zaokrúhlime na 73 €

Spolu 196 € (pri obsadení 4 osôb v aute, cena predstavuje 49 €/osoba)

pozn. Ceny sú prerátané aj so spiatočnou cestou, pri spotrebe 6l/100 km , a cene 1 €/ liter

 

Z Prahy  (938 km, 9 hodín)

Trasa cez Švajčiarsko je síce kratšia ale kvôli hraniciam , nutnosti kúpiť si celoročnú Švajčiarsku diaľničnú známku a predpísaným rýchlostiam jednoznačne odporúčame ísť trasou  Mníchov , Innsbruck, Bolzano, Verona, Miláno)

Palivo:  3080 CZK

Diaľničná Rakúska 10 dňová známka – 240 CZK

Mýto Taliansko – Brennero – Milano Est – a naspať 1350 CZK

Spolu 4670 CZK  (pri obsadení 4 osôb v aute, cena predstavuje 1168 CZK /osoba)

pozn. Ceny sú prerátané aj so spiatočnou cestou, pri spotrebe 6l/100 km , a cene 27CZK/ liter

viď mapa: https://goo.gl/maps/PHT6cKNXWcU2

Ako sa dostať z letiska Miláno (Bergamo) do Milána

Autobusom

AUTOSTRADALE jazdí od 4.00 ráno, do 01.00 v noci, každých 30 minút. Trvanie cesty je približne 1 hod., cena cca 8.9 €.

LOCATELLI AIR PULLMAN premáva od 4.50 ráno do 00.15 v noci, každých cca 45 min. Cesta trvá asi 1 hod., cena  je okolo 8€.

Najobľúbenejšia a zároveň najlacnejšia alternatíva, ktorú odporúčame, je autobus spoločnosti Terravision.Autobusy prichádzajú do stanice Milano Centrale každých 20 – 30 minút. Cesta trvá zhruba jednu hodinu a najlacnejší lístok sa dá zohnať už za 5 €. Viacej informácií nájdete

Doprava po Miláne

Milan Metro M

Miláno má štyri linky metra, M1 – červená, M2 – zelená ,M3 – žltá , Linka M5 – fialová  Sieť metra je pomerne rozvitá a presahuje  až za hranice mesta.

Druhy lístkov

  • Základný lístok – 1,50 € – platí pre jednu jazdu metrom, (prí)mestskou železnicou alebo 90 minút jazdy- v trolejbusoch, autobusoch a električlách.
  • Výhodný „balíček“ 10 základných lístkov – 13,80 €
  • Jednodenný lístok– 4,50 € – platí 24 hodín od prvého označenia
  • Dvojdenný lístok– 8,25 € – platí 48 hodín od prvého označenia

Lístok si môžete kúpiť pri každom vstupe do stanice metra alebo v jednom z 2 000 predajných miest označených znakom dopravného podniku ATM (trafiky, stánky).

Najbližšia zastávka pri štadióne AC Milána – San Siro sa volá San Siro Stadio. Z Milano centrale sa k nej dostanete Zelenou linkou M2 a na zastávke Garibaldi prestúpite na fialovú linku M5 a vystúpite na spomínanej zastavke San Siro Stadio.

Miláno Metro mapa

Ubytovanie

Náš tip

Výborný hotel so skvelou polohou hneď pri štadióne, naviac s raňajkami v cene. Hotel Vám poskytuje požičanie bicyklov zadarmo. Jedinou nevýhodou je spoločná kúpeľna.

Galéria

Booking.com

Vedeli ste že…

San Siro získalo svoj dnešný oficiálny názov až v roku 1980. Stadio Giuseppe Meazza používajú hlavne fanúšikovia Interu. Prečo? Giuseppe Meazza bol legendou Interu so zaujímavým príbehom. AC Miláno bolo jeho obľúbeným klubom, lenže Meazzova postava nebola obľúbená medzi trénermi AC, a tak o neho nemali záujem. Vraj bol príliš chudý. Ktovie, či tréneri v Interi v ňom videli potenciál, alebo chceli urobiť iba svojmu rivalovi napriek, no Giuseppeho podpísali. Ten im dôveru splatil. V rokoch 1927-1940 nastrieľal za Inter 282 gólov, aby sa sem mohol v rokoch 1946-47 vrátiť a streliť ďalšie dva góly. Doteraz je so svojimi 284 gólmi najlepším strelcom Nerazzurri. A kde bol medzitým? Okrem iného dva roky hrával aj v AC Miláno. Hoci hral v oboch kluboch, oficiálnym menom volajú tento štadión oveľa radšej fanúšikovia Interu. Niet sa čomu čudovať.

AC Miláno top 10 gólov v Lige Majstrov