fbpx

FC Chelsea vstupenky

V prípade záujmu o vstupenky na  zápasy Chelsea Londýn  nás kontaktujte

Chelsea Londýn vstupenky

Ako cestovať do Londýna?

Letecky

Do Londýna sa viete dostať najlacnejšie  a najrýchlejšie letecky. Na výber máte viaceré letiská: Bratislava, Košice, Schwechat,Praha, ale aj Budapešť, z ktorých sa dostanete na viacero letísk v Londýne – Letiská Stansted, Luton, Gatwick a samozrejme aj jedno z najrušnejších letísk na svete Heathrow. Z Bratislavy už dlhé roky  lieta linka spoločnosti Ryanair na letisko Stansted a taktiež letecká spoločnosť Wizz Air na letisko Luton. Aktuálnu ponuku lacných leteniek si môžete vyhladať na stránke slovenského predajcu leteniek Pelikán.sk ( poprípade pelikan.cz ) alebo priamo na linkách leteckých spoločností, kde by mala byť cena leteniek ešte menšia. Cena spiatočnej letenky sa dá kúpiť už od 20€

→→→Aktuálne akciové letenky

Šikovná rada!   Do Viedne na letisko Schwechat sa viete dostať jednoducho a pohodlne vďaka spoločnosti Slovak Lines, ktorá zabezbpečuje pravidelné linky z Bratislavy a naspäť z letiska do Bratislavy už v cene od 5€. Novinkou z roku 2019 je, že spoločnosť  zaradila do svojich služieb aj autobusové spojenie z medzínárodným  letiskom Ferenca Liszta v Budapešti. Autobusy odchádzajú 3xdenne z oboch smerov. A to všetko už v cene od 10€.

Letisko Londýn Luton

Letisko sa nachádza 50 km od Londýna. Je to jedno z piatich letísk v Londýne a doprava z letiska je relatívne jednoduchá.

Ako sa dostať z Letiska Luton do centra Londýna

Do centra Londýna sa môžete dostať:

AUTOBUSOM – Možnosti je veľa, my vyberáme tieto, ktoré sme už skúsili a boli sme s nimi maximálne spokojní. Veľmi dobrý pomocník jewww.google.sk/maps, kde si zadáte odkiaľ a kam chcete cestovať. Zobrazí vám taktiež aktuálne spoje mestskej dopravy.

Naše tipy:

 • autobusom spoločnosti Terravision, ktorý odchádza každých 30 minút z letiska z autobusového nástupišťa číslo 7 každú polhodinu. Autobus má 7 zastáviek Luton Airport, Bricket Wood, Brent Cross, Baker Street, Finchley Road, Marble Arch a Victoria Station. Odporúčame vám vystúpiť na konečnej zastávke Victoria station (názov zastávky je číslo 6), odkiaľ sa ľahko metrom (zelelenou linkou) dostanete na Stamford Bridge (zastávka metra pri štadióne sa volá Fulham Broadway Station) alebo môžete odtiaľ použiť autobusy 211 a 11 (zastávka pri štadióne sa volá Chelsea Football Club). Cena za obojsmerný lístok je 20 €. Viacej informácií nájdte tu.

 • autobusy National Express (víac informácií nájdete tu.

 • autobusy Greenline (linka 757). Stojí na Baker Street, Marble Arch a London Victoria. Viac informácií nájdete tu.

VLAKOM Z LUTONU – Vlaky stoja v stanici London Luton Parkway a dostanete sa k nemu z letiska autobusom.

TAXÍKOM – Cesta stojí cca 100 libier do centra Londýna. Cesta trvá približne 1 hodinu.

Letisko Londýn Stansted Airport

Letisko sa nachádza približne 60 km severovýchodne od Londýna. Má jeden terminál.

Ako sa dostať z letiska Stansted do centra Londýna?

AUTOBUSOM – Cesta do Londýna je najlacnejšia autobusom. Na výber sú viacerí prepravcovia. My odporúčame použiť prepravcu Terravision, pretože je lacný a rýchly. A50 stojí iba na konečnej zastávke Victoria Station.

 • autobusové spojenie National Express Airport coach A6 – priamo na London Victoria Station alebo iné zastávky v centre Londýna. Autobusy označené A6 odchádzajú pravidelne každých cca 10 minút a cesta do centra Londýna sa dostanete zhruba za 1 h 40 minút. Jednosmerný lístok stojí 10.50 libier a spiatočný lístok 17 libier.

 • autobusové spojenie National Express Airport coach A9 – autobusom sa dostanete priamo na Stratford a London Liverpool Street. Autobusy označené A9 odchádzajú približne každých cca 30 minút a cesta do centra Londýna trvá zhruba cca 45-60 minút. Ceny lístkov sú  8.50 libier za jednosmernú a 15 libier za spiatočnú cestu. Na London Liverpool Street idú autobusy, ktoré končia na Stratforde v čase medzi 23:25 a 03:40 hod.

 • autobusové spojenie Terravision A50 – priamo na London Victoria Station. Autobusy odchádzajú každých cca 30 minút a cesta trvá cca 75 minút .Vystúpite na jednej, a to konečnej zastávke Victoria station (názov zastávky je číslo 6) odkiaľ sa ľahko metrom (zelenou linkou) dostanete na Stamford Bridge (zastávka metra pri štadióne sa volá Fulham Broadway Station) alebo môžete odtiaľ využiť autobusy 211 a 11 (zastávka pri štadióne sa volá Chelsea Football Club) Cena jednosmerného lístku je cca 4 libry a spiatočného  10 libier. Viacej informácií nájdete tu.

VLAKOM – Cena spiatočného lístka sa pohybuje od 26 libier, preto túto alternatívu nebudeme rozpisovať.

TAXÍKOM – Cena taxíka do mesta sa pohybuje zhruba 100 €.

Mapa: Cesta z Victoria Station  zastávky 6  – ktorá je konečnou zastávkou z letiska Luton spoločnosti Terravision, do Stamford Bridge

Mapa: Zastávka 6 – ktorá je konečnou zastávkou z letiska Luton spoločnosti Terravision

Doprava po Londýne

Londýnska MHD a cestovanie londýnskym metrom je najstaršie na svete. Je jednoduché, ale pomerne drahé. Sieť celej londýnskej dopravy sa rozdeľuje na 9 zón, pričom 1. zóna predstavuje takmer centrum Londýna. Londýnska MHD nie je len metro, ale do tejto siete dopravy patria aj autobusy, električky, nadzemná  dráha – DLR. Na všetky tieto dopravné prostriedky platí  jednotný cestovný lístok.

Lístky na MHD si môžete zakúpiť v rôznych formách:

 • papierový lístok (jednosmerný alebo spiatočný) – je to najdrahšia možnosť,

 • papierový časový lístok – Travelcard,

 • platba bezkontaktnou platobnou kartou – nie sú akceptované všetky slovenské alebo české karty

 • čipová karta Visitor Oyster Card s predplateným kreditom –  najvýhodnejšia a najlacnejšia možnosť, preto vám budeme opisovať túto možnosť.

Visitor Oyster Card

Visitor Oyster Card je plastová karta, ktorá vyzerá ako kreditná karta. Je to najvýhodnejší spôsob cestovania a až vtedy, keď ju budete mať vo vlastných rukách, vás cestovanie začne naozaj baviť a začnete si užívať Londýn. Jediné čo musíte spraviť, je nabiť si kredit (v hotovosti, alebo na určených miestach označených logom Oyster).

Cena za jednotlivé jazdy je ďaleko nižšia v porovnaní s obyčajným jednosmerným či spiatočným lístkom. Poplatok za vydanie karty sú 3 libry. Visitor Oyster card môžete zakúpiť alebo dobiť na viac ako 4 000 miestach (najlepšie hneď na letisku, na ktorejkoľvek stanici metra alebo v turistických informačných centrách.

Karta nemá žiadnu dobu expirácie, takže si ju môžete nechať a použiť ju pri ďalšej návšteve Londýna, hoci aj o niekoľko rokov. Ak ste na nej mali nejaký kredit, ten vám na karte zostane aj na budúcu návštevu The Blue. Radíme Vám však, aby ste si ju nabíjali s rozumom. Popýtajte sa v informačných centrách a vyrátajte si približnú sumu. Viď cenník

 

 Travelcard (jednodňový lístok)

 Zóny 1-2    £7.20

 Zóny 1-3    £8.60

 Zóny 1-4    £10.00

 Zóny 1-5    £12.60

 Zóny 1-6    £14.80

 Zóny 1-9    £16.20

Uvedieme príklad:

Výhodou Visitor Oyster Card je častejšie cestovanie po Londýne – môžete cestovať akokoľvek veľa v priebehu dňa, a z karty sa vám postupne odčítavajú sumy za jednotlivé jazdy, avšak, maximálne to bude suma rovnajúca sa cene za dennú Travel card. Čiže napríklad pri dennom cestovaní v zóne 1 – 3 miniete maximálne 8,6 libier za deň a po prečerpaní  tohto limitu, cestujete v ten deň už zadarmo.

 • Visitor Oyster Card sa používa jednoducho. Pri vstupe do metra kartu priložíte na vyznačené žlté miesto na turnikete.

 • Každý cestujúci musí mať svoju kartu. Karta ale nie je písaná na meno, čiže je prenosná.

 • Karta platí v metre, v autobusoch, v električke, v londýnskych vlakoch a vo väčšine národných vlakoch.

 • S Visitor Oyster Card máte zľavu na londýnsku lanovku (Emirates Air Line) i na cestovanie loďou po Temži (KPMG Thames Clippers).

 • Dieťa do 11 rokov môže cestovať v londýnskom metre zadarmo, DLR-kou a autobusmi. V metre musíte ale  požiadať miestneho zamestnanca, aby vaše dieťa pustil cez turniket.

Dôležitá pripomienka!!! Nezabudnite poriadne priložiť vašu kartu k čítaciemu zariadeniu pred ale aj po skončení cesty metrom a to aj v prípadoch, že sú turnikety otvorené. Inak vás môže veľmi nemilo prekvapiť peňažná sankcia automaticky odrátaná z kreditu Vašej karty.

Užitočné linky:

https://tfl.gov.uk/ –  informácie o doprave v Londýne, naplánujte si cestu

https://oyster.tfl.gov.uk/ – všetko o Visitor Oyster Card

Mapa Londýnskeho metra

stamford bridge mapa 

Dnes má tento systém 11 liniek. Sieť metra je v centre hustá a dostanete sa ním skoro ku všetkýcm pamiatkam a štadiónom. Metro je najprehľadnejším a najjednoduchším spôsobom dopravy po Londýne.

 • Metropolitan line – fialová – konečná stanice: v centru Aldgate a na okraji sa linka rozdeľuje do 4 odbočiek –Watford, Chesham, Amersham, Uxbridge

 • Circle line – žltá  polookružná linka – Hammersmith – Tower Hill – Edgware Road

 • Hammersmith and City line – ružová – konečné stanice Hammersmith – Barking

 • District line – zelená  konečné stanice Wimbledon/Richmond/Ealing Broadway – Upminster/Edgware Road

 • Northern line – čierna – Morden – Charring Cross/Bank – Edgware/High Barnet/Mill Hill East

 • Bakerloo line – hnedá – Elephant and Castle – Harrow and Wealdstone

 • Victoria line – svetlo-modrá – Brixton – Walthamstow Central

 • Piccadilly line – tmavo-modrá – Cockfosters – Uxbridge/Heathrow Terminal 5

 • Central line – červená – West Ruislip/Ealing broadway – Epping/Woodford

 • Jubilee line – šedá – Stratford – Stanmore

 • Waterloo and City line – modrozelená – Waterloo – Bank

Ubytovanie

Ubytovať sa v Londýne je drahá záležitosť, pretože Londýn je jedna z najdrahších metropol na svete. Cena sa vo všeobecnosti pohybuje okolo 40 €/noc/osoba ale dajú sa nájsť v akcii aj lacnejšie ponuky.

Náš tip

Hostel Elizabeth vzdialený 0,7 km od stánku Stamford Bridge. Cesta peši trvá 12 minút.

Máme pre vás aj  trošku luxusnejší, ale každopádne zaujímavý tip, ktorý sme si aj sami odskúšali. Ja drahší ako predchádzajúci, ale má svoje čaro. Tento hotel sa totiž nachádza hneď vedľa Stamford Bridge. Cena za noc vychádza síce v priemere okolo 50 €/noc/osoba, ale za ten pocit to rozhodne stojí.

Galéria

Booking.com
Najnovšie články

Vedeli ste že …?

 • Názov klubu vznikol v krčme. Anglický biznismen Henry Augustus Mears sa 14. marca 1905 sa stretol so svojím poradcom Frederickom Parkerom v krčme The Butcher’s Hook, ktorá sa nachádzala hneď oproti štadiónu. Po niekoľkých zamietnutých nápadoch ako Stamford Bridge FC, Kensington FC a London FC sa zhodli na názve Chelsea FC.
 •  Prvou prezývkou Fc Chelsea bola Penzisti (z ang. Pensioners), ktorá vznikla na základe vôbec prvého znaku klubu, na ktorom bol vyobrazený penzista. Znak s bradatým penzistom používal klub od svojho vzniku až do roku 1952.

Zostrih finále Ligy Majstrov 2002 proti Bayernu