fbpx

Vstupenky Manchester City

V prípade záujmu (aj na iné zápasy Citizens) nás kontaktujte na info@matchday.sk.

Vstupenky Manchester city

Ako cestovať do Manchesteru ?

  • Letecky priamo do Manchestru medzinárodné letisko Manchester /MAN/

Do Manchestru sa  viete jednoducho dostať z okolitých letísk. Medzinárodné letisko Manchester sa nachádza zhruba 14 kilometrov juhozápadne od centra Manchesteru. Patrí medzi najrušnejšie letisko  vo Veľkej Británii, o čom svedčí aj tretia priečka v počte prepravených cestujúcich.

Ako sa dostať z letiska v Manchestri  do centra?

Taxíkom – Veľmi výhodné je vziať si taxík pretože ceny v manchesterských taxíkoch sú oveľa lacnejšie ako tie londýnske. Cena sa pohybuje okolo 20 libier.

Vlakom – Vlakový terminál Manchester Airport Railway station sa nachádza medzi 1. a 2. terminálom v centre letiska. Cena za lístok sa pohybuje od 10 libier. 

Autobusom – Spojenie s letiskom zabezpečuje viacero  spoločnosti ako Stagecoach, Trent a Arriva North West. Spoje odchádzajú každú polhodinu. Priemerná cena je 5 ₤. Presné časy a trasy nájdete na www.gmpte.com. 

 

  •  Letecky do Leedsu – medzinárodné letisko LEEDS Bradford /LBA/

Letisko Leeds Bradford –  Je to malé letisko umiestnené medzi mestami Leeds a Bradford. Z tohto letiska sa najprv musíte prepraviť autobusom číslo 757 spoločností FlyingTiger do Leedsu na vlakovú stanicu (zastávka sa volá Leeds city Square)alebo na autobusovú stanicu ( konečná stanica, Leeds City Bus Station). Cena pre dospelú osobu je  £4,5. Cesta trvá 40 minút a autobusy chodia približne každú polhodinu. Odtiaľ už máte na výber buď nasadnete na autobus alebo na vlak. Osobne odporúčam vlakové spojenie. Lístok si kúpiť ľahko na stránke spoločnosti Trainline Kompletné informácie aj s cestovným poriadkom nájdete na ich stránke https://www.yorkshiretiger.co.uk/timetables/leeds-bradford-airport

  • Letecky do Liverpoolu – letisko John Lennon /LPL/

Všetko o tom ako môžete prepraviť z tohto letiska do Manchestru si môžete prečítať na našej stránke FC Liverpool, kde je to  rozpísané naopak z Manchestru do Liverpoolu. Ale v zásade všetko je to isté. Dôležite je kupovať lístky v dostatočnom predstihu!

Aktuálnu ponuku lacných leteniek  si môžete vyhladať na stránke slovenského predajcu leteniek Pelikan.sk ( poprípade pelikan.cz ) alebo priamo na linkách leteckých spoločností, kde by mala byť cena leteniek ešte menšia. Cena spiatočnej letenky sa dá v akcii kúpiť už od 40 €

→→→Aktuálne akciové letenky

Šikovná rada!   Do Viedne na letisko Schwechat sa viete dostať jednoducho a pohodlne vďaka spoločnosti Slovak Lines, ktorá zabezbpečuje pravidelné linky z Bratislavy a naspäť z letiska Schwechat do Bratislavy v cene už od 5€. Novinkou z roku 2019 je, že spoločnosť  zaradila do svojich služieb aj autobusové spojenie z medzínárodným  letiskom Ferenca Liszta v Budapešti. Autobusy odchádzajú 3xdenne z oboch smerov. A to všetko už v cene od 10€.

Doprava po Manchestri

Lístky na autobus sa kupujú priamo u vodiča a to platí aj pre rôzne druhy zliav. Platí sa len v hotovosti, cena lístka sa pohybuje okolo 1₤. Pozor, ak si kupujete aj spiatočný lístok, zvykne platiť len pre autobusy tej spoločnosti, v ktorom ste si ho kúpili.

Rôzne možnosti cestovania a jednotlivé zvýhodnené druhy lístkov na dopravu v Manchestri nájdete na tomto odkaze:

http://www.metrolink.co.uk/tickets/Pages/Travelcards.aspx

Ubytovanie Manchester

Pri návšteve Manchestru odporúčame ubytovať sa v tomto hoteli Diamond Lodge.

Na štadión sa z tohto hotela dostanete buď peši (40 min), alebo autobusom č.53 zostanice Mount Road/Belle Vue (Stop C), ktorá je vzdialená iba 2 min. pešo od hotela. Cesta autobusom trvá cca 17 min.

Možno tu nájsť aj ubytovanie za cenu okolo 130 libier za víkend – aj s perfektnými raňajkami.

Hotel sa nachádza 16 km od letiska, čo predstavuje približne 45 minútovú cestu mestskou dopravu v Manchestri. V prípade voľného dňa, možete navštíviť centrum Manchesteru, ktoré je vzdialené iba 10 minút.

Diamond Lodge raňajky

Vstupenky Manchester City 2019/2020

Galéria

Booking.com

Vedeli ste že…?

  • Manchester City pôvodne vznikol v roku 1880 ako cirkevný futbalový klub. Jeho zakladatelia sa takýmto spôsobom snažili bojovať proti vzniku gangov a alkoholizmu .Pôvodný názov St. Mark’s bol odvodený od kostola Svätého Mareka nachádzajúceho sa v západnej časti manchesterskej štvrte Gorton.

Kevin De Bruyne –  2017/18