fbpx

1. Najlepšie pečené koleno a pivo v Anglických záhradách

Anglické záhrady (Englischer Garten), so svojou rozlohou  375 hektárov, patrí k  najväčším parkom na svete . Park je dokonca väčší ako londýnsky Hyde Park alebo newyorský Central Park. Ak je dobré počasie, tak je to pre nás voľba číslo 1. Upravené záhrady, vodopády, surferi, to všetko tu môžete nájsť. Pre nás ale to najviac cenené na tomto parku je perfektné pečené koleno 🙂 asi najlepšie aké sme doteraz jedli. Robia ho pri čínskej veži za slovenských 7,5 €. Vychutnáte si dokonale atmosféru, najete sa do sýtosti a zapijete ešte lepším pivom Hofbrauhaus Munchen.najlepšie koleno v živote

2. Mariánske námestie

Z anglických záhrad sa dostanete 10 minútovou prechádzkou na  Marienplatz a zrazu sa ocitáte v najväčšom centre mesta. Mariánske námestie je jedno z najkrajších námestí. Nachádza sa tu  budova starej radnice, ale tiež aj bohato zdobená budova Novej radnice so zvonkohrou. Zvonkohra, ktorá je zložená zo 43 zvonov a 32 sôch v životnej veľkosti predvádza dva príbehy zo 16. storočia, spúšťa zaujímavé hudobné predstavenia každý deň o 11:00 (o 12:00 a o 17:00 i v lete ). Hneď pri Mariánskom námestí sa nachádza veľký trh viktualienmarkt, kde nájdete naozaj asi všetko možné.

Nová radnica Mníchov Viktualmarkt

3. Olympijský park

Toto unikátne dielo bol vybudované pre olympijské hry, ktoré sa konali v roku 1972.  Poskytuje úchvatný pohľad na futuristickú architektúru olympijského štadiónu, olympijskej veže a BMW budov.  Najvyšší kopec v parku  bol umelo vybudovaní z trosiek budov z 2. svetovej vojny. FC Bayern Mníchov tu hrával svoje zápasy predtým ako sa presťahoval do Allianz Arény. V súčasnej dobe celý komplex slúži celoročne k usporiadaniu koncertov, festivalov a športových akcií.

Vstup na olympijský štadión – 3,5 € dospelá osoba

Vstup na olympijskú vežu – 7 € dospelá osoba (nestihli sme to tentokrát absolvovať, každopádne výhľad z veže na celý Mníchov môže byť super zážitok)

Všetky ďaľšie informácie o parku nájdete na oficiálnej stránke.

olympíjsky park mníchov

4. Bmw Welt a Bmw múzeum

Obidve budovy sa nachádzajú hneď pri olympijskom parku. Ak ste fanúšikom bavorákov, tak by ste si návštevu, minimálne Bmw Weltu, nemali nechať ujsť. Vstupné je zadarmo.

Bmw múzeum stojí 10 € dospelá osoba.

bmw welt

5. Koncentračný tábor Dachau

Po ceste domov alebo pri ceste do Mníchova sa treba jednoznačne zastaviť v Dachau. Nachádza sa iba 18km od Mníchova. Silný zážitok. Ťažko k tomu niečo napísať treba sa tam jednoducho zastaviť. Vstupné sa neplatí, platí sa iba za parkovné na parkovisku a to vo výške 3 € na deň.

Dachau

Mníchov je krásny a nachádza sa v ňom ešte veľa  krásnych miest , o ktorých sme nepísali. Určite zostaňte a nájdite si ubytovanie na jednu noc v Mnichove a užite si mesto popri futbale 🙂

Menu