História medzi Bayernom Mníchom a Borussiou Dortmund je naplnená húževnatými súbojmi, ktoré sa v priebehu rokov stali legendou.

Prinášame vám tri najlepšie Klassikeri za posledné roky.

3) Borussia Dortmund 1-0 Bayern Mníchov –  2011/12

Der Klassiker sa do pozornosti  mnohých fanúšikov futbalu po celom svete dostal počas trenérského pôsobenia Jürgena Kloppa v Dortmundu. Charizmatický tréner zmiešal domáce talenty  s exotickými hráčmi, ktorých predtým nikto neobjavil.

V 86. minúte, brankár Dortmundu Roman Weidenfeller fauloval Arjena Robbena v jedenástke a dal tak obrovskú šancu vyrovnať stav zápasu. Holanďan svoju šancu nevyužil.

Dortmund aj vďaku tomu triumfoval aj v roku 2011/12  a úspešne tak obhájil svoj titul zo sezóny 2010/2011.

2) Borussia Dortmund 5-2 Bayern Munich – DFB Cup Final, 2011/12

Nádherné vyvrcholenie nemeckého pohára na Berlínskom olympíjskom štadióne, v ktorom Dortmund rozdrvil Bayern  5:2

1) Bayern Munich 2-1 Borussia Dortmund – UEFA Champions League Final, 2012/13

Po dvojročnej dominancii Dortmundu v Bundeslige sa Bayern na čele s Juppom Heynckesom rozhodli spraviť všetko preto aby túto sériu prerušili. A podarilo sa im to fantasticky keď titul vyhrali s  neuveriteľným 25 bodovým náskokom.  Porazili Dortmund v  Nemeckom superpohári a taktiež ich porazili vo štvrťfinále nemeckého pohára. Po tom čo oba tímy vyradili v semifinále španielskych zástupcov Real Madrid a Fc Barcelona stretli sa v slávnom Wembley vo finale Ligy Majstrov

Skóre zápasu otváral Mario Mandžukič. O 8 minút neskôr Ilkay Gundogan vyrovnával z pokutového kopu.

Všetci fanúšikovia sa už pripravovali na predlženie v zápase,keď Robben prenikol do jedenástky Dortmundu a poslal loptu za Weidenfellera a spravil tak z tohto zápasu najväčšie víťazstvo v histórii Der Klassiker